obrazek nagłówka

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA PALMOWA
24 marca 2024 r.

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.

2. Od poniedziałku do środy w naszym kościele zapraszam na rekolekcje. Msze Św. o godz.18.00 z nauką rekolekcyjną – dla całej wspólnoty parafii. We wtorek okazja do spowiedzi od godz. 17:00 do 18:00. REKOLEKCJE dla dzieci i młodzieży w szkole od godz.8:00 do 12:00

3. Kwiaty do „ciemnicy” i Grobu Pańskiego jako wyraz wdzięczności za Dzieło Odkupienia proszę składać w kościele przy bocznym ołtarzu.

4. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do ciemnicy. Adoracja do godz. 21.00.

5. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie i adoracji krzyża - o godz. 18.00 - Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane w Wielki Piątek są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych miejsc świętych. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Adoracja przy Grobie Pańskim do Wigilii Paschalnej wg planu wywieszonego na tablicy ogłoszeń.

6. Wielka Sobota to oczekiwanie na zmartwychwstanie Jezusa. W tym dniu Kościół czuwa na modlitwie jak Maryja i wraz z Maryją dzieląc te same uczucia bólu i ufności w Bogu. Zachęcam do licznego nawiedzania Grobu Pańskiego w Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Złączmy naszą obecność w kościele z głęboką modlitwą i zadumą nad tajemnicą Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W Wielką Sobotę nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu ścisłego. Zaleca się je jednak jako przygotowanie do świątecznego posiłku, śniadania z pobłogosławionych pokarmów. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę o godz. 12:00, 13:00, 14.00.

7. Uroczysta Wigilia Paschalna w Wielką Noc z procesją rezurekcyjną rozpoczniemy o godz. 20.00. Wtedy w naszych kościołach i wspólnotach zabrzmi śpiew radości ze zmartwychwstania Chrystusa i jeszcze raz zostanie ogłoszone zwycięstwo światła nad ciemnościami, życia nad śmiercią a Kościół będzie się cieszył na spotkanie ze swym Panem. Na Wigilię Paschalną przynosimy ze sobą świece.