obrazek nagłówka

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA
28 maja 2023 r.

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie. W naszej parafii o godz. 12:00 uroczystość PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ.

2. W środę, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przede mszą wieczorną o godz. 18:00.

3. W czwartek, 1 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. Tegoż też dnia jest Dzień Dziecka. Zapraszam do wspólnej modlitwy za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

4. Katecheza dla młodzieży w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania w poniedziałek i wtorek na mszy o godz. 18:00. Sakramentu bierzmowania w środę o godz. 16:00 naszej młodzieży udzieli biskup diecezjalny - ks. bp. Ryszard Kasyna.
W czwartek zapraszam rodziców oraz chrzestnych na katechezę chrzcielną w czwartek po mszy wieczornej.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę po mszy porannej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, po mszy świętej porannej odwiedzę Chorych z posługą sakramentalną.
Najbliższa niedzielę, w pierwszą niedziela czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
Pamiętajmy o modlitwie w intencji pokoju na Ukrainie i na świecie.

6. Polecam dobrą lekturę czasopism katolickich, jest nowy numer „Pielgrzyma”, „Gość Niedzielny” oraz czasopisma misyjne.

7. Bardzo dziękuję za okazaną mi w tym tygodniu pomoc oraz życzliwość. Wszystkim życzę błogosławionego dnia niedzieli oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym tygodniu. Szczęść Boże.